Sürücü Belgesi ve Yaş

E, ED, J, K, KD, KA grubu araçlar için 21 yaş ve en az 1 yıllık geçerli sürücü belgesine sahip, diğer tüm grup araçlar için 25 yaş ve en az 2 yıllık geçerli sürücü belgesine sahip kişiler Karmel'in oto kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.

Kiralama Süresi

En az 1 gün (24 saat)'tir. Daha kısa süreli kiralamalarda günlük fiyat uygulanır. Gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3'ü, gecikme 3 saati geçtiği taktirde ise tam gün ücreti alınır.

Kiralama Türleri ve Fiyat

Sınırsız Km: Gün başına ücret ödenir. Katedilen km. için ayrıca ücret ödenmez. Uzun Süreli Kiralama: Bir ay ve daha uzun süreli kiralamalarda özel fiyat uygulanır. Her iki kiralama türünde de yağ değiştirme, bakım ve üçüncü şahıslara karşı sigorta garantisi (yasal poliçe sınırları içinde) kira ücretine dahildir. Yakıt giderleri kiralayan tarafından ödenir.

Ödeme

Ödemeler kiralama başlangıcında geçerli bir kredi kartı ya da havale ile yapılır.

Kargo ve Hırsızlık Sigortaları

Araçlarda hasar olması halinde, kiralayan kişi araç grubuna göre değişen 25,000 TL ve 70,000 TL'ye kadar olan maddi zararları ödemekle yükümlüdür. Kiralama başlangıcında ilgili sigorta primlerinin kabul edilip ödenmesi halinde bu sorumluluk ortadan kalkar.

Ancak, aracın, alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında ve hatalı kullanılması, kaza ve alkol raporlarının alınmaması ve 24 saat içinde aracın ve raporlarının en yakın Karmel ofisine ulaştırılmaması halinde, kiracının hasar sorumluluğu devam eder.

Araç Hırsızlık Sigortasının geçerli olabilmesi için, hırsızlık olayı ile ilgili polis raporunun alınması, aracın anahtar ve ruhsatının 24 saat içinde en yakın Karmel bürosuna teslim edilmiş olması gerekir. Aksi halde, kiracının çalınma/kaybolma ile ilgili tüm maddi kayıplardan sorumluluğu devam eder.

Ek Sürücü

Aracı kiralayanın dışında bir kişinin kullanabilmesi için, geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ve günlük ek sürücü ücretlerinin ödenmesi gerekir. Bu kurala uyulmadığı taktirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

Ferdi Hayat Sigortası

Ek sigorta primleri ile ferdi hayat sigortası yapılabilir.

Teslim Etme ve Teslim Alma / Tekyön Kiralama

Karmel bürolarının bulunduğu şehir ve yörelerde belediye sınırları içerisinde olmak üzere araç teslim etme ve alma hizmeti ücretsizdir. Karmel bürosunun bulunmadığı şehirlerde teslim etme ve alma için, en yakın büroya olan uzaklık üzerinden km. başına 1.50 TL ücret alınır.

3 günden az kiralanan araçlarda, aracın kiralandığı şehirden başka bir şehirdeki ofise teslim edilmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır.

Trafik Cezaları

Trafik cezaları kiracıya aittir. Aracın trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiralama süresine eklenir.

Yurt Dışına Çıkış

Araçların, yurt dışına çıkarılabilmesi için, önceden yetki belgesi alınması gerekir.

Diğer Hizmetlerimiz

Yurtdışı oto kiralama taleplerinizde birlikte çalıştığımız ulusal markaların hizmet verdiği 83 ülkede 3000 ofisten herhangi birinde ekonomik şartlarla hızlı bir şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İstek halinde, ek ücretlerle şoför ve rehber sağlanır; portbagaj, bebek koltuğu, zincir, cep telefonu ve navigasyon (GPRS) kiralanır, otel rezervasyonlarınız yapılır.

Karmel, gerekli gördüğü durumlarda önceden haber vermeksizin kiralama fiyat ve koşulları ile rezervasyonda belirtilen araç tipini değiştirme hakkını saklı tutar.

DİKKAT! KAZA DURUMUNDA ARACINIZIN YERİNİ DEĞİŞTİRMEDEN EN YAKIN POLİS VEYA JANDARMA MERKEZİNE BAŞVURARAK KAZA VE ALKOL RAPORU ALMAYI İHMAL ETMEYİNİZ. AKSİ HALDE SİGORTALAR GEÇERSİZ SAYILACAK VE KİRACI TÜM HASAR BEDELLERİ VE 3. ŞAHISLARA VERİLEN MADDİ/MANEVİ KAYIPLARLA BERABER SORUMLU OLACAKTIR.